Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amerika

4. 8. 2007

Když jsme ve středu večer vyvěšovali pozvánku, tak jsme ani netušili, jaký ohlas bude mít.

V 10 hodin u stanice metra Stodůlky se nás sešlo 17!

Po chilce váhání kterým směrem se vydat, jsme ignorovali naplánovanou trasu a vyrazili na západ přes Třebonice, Jinočany, Dobříč, Tachlovice, pak po zelené (kde nás opustil Honza) k Vysokému újezdu na Kozolupy. V pravé poledne jsme dorazili na vyhlídku Velké Ameriky, kde jsme se pokochali úžasným výhledem (opustil nás Pavel). Pak jsme ji objeli, abychom se podívali z druhé strany a taky nakoukli do Trestaneckého lumu (opustil nás OAJ a Jarda s Editou se zdrželi s lepením defektu). Dále po žluté jsme pokračovali k Malé Americe, kde jsme se neplánovaně rozdělili na poloviny a pak na sebe koukali z protějších stran. Martin se běžel dolů vykoupat a ke koupání vyhecoval i Marcelu a Hanku.

Pak jsme sjeli kolem hradu do Karlštejna a před druhou hodinou usedli v restauraci U Švejka, kde jsme se měli sejít s Honzou, Pavlem a OAJem. Našli jsme tam však jen Oldu. Po chvíli váhání zda zůstat či ne, kvůli ne příliš dobrým referencím, jsme se nakonec bohužel rozhodli zůstat. Valaši měli v nose a vyrazili hledat štěstí do Hlásné Třebáně. Obsluha pomalá, nespolehlivá v přenosu informací od strávníků ke kuchaři a o čistotě nádobí ani nemluvě...

Znechuceni jsme vyrazili zpět ku Praze s ideou napravit si chuť v cukrárně... Po cestě do Dobříchovic jsme nečekaně ztratili Štěpánku, Vlk se ji vydal hledat, tat jsme si zašli zkrátit čekání do hospůdky, kde jsme našli i Valachy.

V Černošicích jsme si nedpustili návštěvu cukrárny U mašinky, kde jsme si skoro všichni dali výtečný malinový koktejl.

A pak už jsme si to bez zastávky (i přes velké chutě některých účastníků podlehnout lákadlům pobřežních občerstvoven) mazali ku Praze a rozloučili se s většinou pod Barrandovským mostem a se zbytkem - Marcelou, Brzim a OAJem u metra Malostranská.

Ze záznamu je zřejmé, že naplánovaná trasa nebyla pro nás žádná dogma, nicméně vytyčený úkol byl splněn.

Účastníci: Makulik, Boro, Marcela, OAJ, Brzi, Honza, Jarda, Edita, Pavel, Tonda, Hanka, Toop, Štěpánka, Vlk, Martin, Světlana a Dáša.

Najeto: celkem 72,8 km, společná trasa 58.4 km

Další fotky najdete na:

Nežeňme se! U Toopa

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky amerika