Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolem Rokytky na Císřský ostrov

25. 4. 2010

    Co máme potomka, je všechno jinak. Už nevyhledáváme terén za každou cenu, už nepohrdáme trasami kolem 30 km, už si nehlídáme průměrku... Naštěstí na kola můžeme, díky tomu, že našemu Teovi se vozík zalíbil od první jízdy, kdydoliv.

    Dvě neděle po sobě bylo krásně. A tak jsme vzali kola, vozík, Tea a někoho ze sousedů a vyrazili do blízkého okolí. První neděli (17.4.) jsme sjeli do Hrdlořez k Rokytce. Tam jsme se napojili na novou cyklostezku, o které nedávno proběhlo tiskem, že je nedražší v Evropě (tuším těch pár km stálo 180 miliónů). A jeli až na Palmovku, kde jsme udělali nezbytnou zastávku v cukrárně a pak přes Libeňský ostrov  do Karlína a přes žižkovský tunel na Žižkov a pak přes Parukářku zpátky do Strašnic.

    Druhou neděli (25.4.) jsme to vzali obráceně. Nejdřív jsme se jeli podívat na Vítkov na Žižku v lešení, pak přes žižkovský tunel rovnou k Vltavě, podél Vltavy na Libeňský ostrov. Pak jsme si to ještě podél Vltavy natáhli na Císařský ostrov, kde právě koníci soutěžili v parkuru. No a pak zpátky přes cukrárnu na Palmovce kolem Rokytky do Hrdlořez a zpátky do Strašnic. Tentokrát to vydalo na hezkých 31 km.

    A tady je foto, stačí kliknout:

100417 a 25 Kolem Rokytky na Císřský ostrov