Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha - Čelákovice

9. 6. 2007

Na sraz u Hotelu Selský dvůr jsme dorazili o 1/4 hoďky později, kde na nás už netrpělivě čekala nečekaně početná skupinka výletuchtivých cyklistů. Na nic jsme nečekali a hned jsme vyrazili směren na Hostivař okolo filmových ateliérů a novou cyklostezkou k Dubči směrem na Horní Počernice.

V Horních Počernicích jsme měli přibrat další výletníky Dianu a Petera, ale ten po cestě strhal řetěz, takse vrátil domů pro nový. Čekání jsme si zkrátili na vysuté zahrádce Hotelu Čertousy. O co byla zahrádky útulnější o to lačnější byla obsluha. Kdyby se Jana neujala spočítání nápojů a nešla je dovnitř objednat, asi bychom tam seděli dodnes...

Místečko to ovšem bylo pěkně vypečené - na stromě přímo nad námi seděli dva holubi a byla jen otázka času kdy vypustí kokyno...

Na cestě mezi Mstěnicemi a Lázněmi Toušeň došlo k havárii - malý Honzík zakličkoval a nazail do mamky Emy, ta to neustála a nehezky se sedrali o kamenitý asfalt. Přestože pád nevypadal hezky Honzík vyvázl jen s lehkou odřeninkou kolena a otočenými řidítky, Ema měla škaredě sedraný loket a přetržený řetěz. Oběma jsme ihned poskytli první pomoc a zavolali nazpět Toma a Toma. Mezitím ještě zjistlila Jana, že má píchnutou zadní duši. Tomové se pustili do výměny duše a následně i do opravy přetrženého řetězu. Štěpánka a já jsme našli obě půlky chybějícího článku a díky Tomové značkové nýtovačce, jsme úspěšně opravili i na první pohled neřešitelný problém. Emu a Honzíka jsme doprovodili do Lázní Toušeň, kde počkali na dědečka až pro ně přijede autem.

Mezitím většina dojela do Káreného a čekání si zkrátila v hospůdce. Kde se knám přidali další spoluvýletníci.

Po dobrém jídle jsme přejeli přes most k Čelákovické pískovně a tam smočili svá zpocená těla a oddechli ve stínu několika málo stromů.

Dále jsme pokračovali po jizerské cyklostezce kolem přírodního koupaliště ve Lhotě. Kde jsme taky doplnili tekutiny.

Kolem Labe do Staré Boleslavi do pizzerky na italskou večeři s dezertíčkem.

Pak jsme přes Brandýs nad Labem, Vinoř a Kbely  nejkratší cestou spěchali ku Praze.

Po cestě už zapadlo sluníčko, na metro Ládví jsme dorazili v 21:49.

Účastníci: na začátku 12, pak 14, pak 16, pak ..... a nakonečnou dorazilo jen 11

Najeto: 79,6 km od Hotelu Selský dvůr

Nastoupáno: 462 m

Průměrná rychlost: 17,6 km/h

Čas pohybu: 5:02 h

Další foto zde: http://www.toop.estranky.cz/fotoalbum/bike-akce-2007

 

Náhledy fotografií ze složky Káraný pískovna St.Boleslav