Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha - Poděbrady - Kolín

2. 6. 2007

Vyrazili jsme podle plánu z Rajské zahrady v 9:15 směr Horní Počernice - Zeleneč - Lázně Toušeň, kde padlo první pivko. Dál jsme pokračovali po levém břehu Labe do Kerska a tady byla další osvěžovna, tentokrát i s teplým do žaludku a léčivou vodou...

Po dobrém obídku jsme se vrátili zpět na trasu a kolem Sadské a píšečných dun v Pístech jsme vjeli do Nymburka. Dále jsme pokračovali po levém břehu Labe po stezce pro in-linisty, která byla sice krásně rovná, ale plná překážejících bruslařů (že Tome!?).

Při vjezdu do Poděbrad jsme potkali středověkou bitvu, ale podívaná byla bohužel za korunky (že Ctibore!?). Přesto se mu podařilo nacvakat několik fotek. Za nelibé zacházení je strestal prudký déšť, chi chi.

V Poděbradech jsme dali kávičku, sachříček a zmrzlinku na náměstí. Taky jsem ukořistila 2 razítka. "Projeli" jsme si promenádu s několika fontánami, kde po chvíli startoval Běh Terryho Foxe.

Dále po pravém břehu Labe s návštěvou poslední osvěžovny a po krásné ikdyž kolem hlavní silnice cyklostezce přes Libice nad Cidlinou, Velký Osek a Vletruby do Kolína.

Návrat byl uskutečněn vlakem.

Navzdory nepřízni počasí, jsme měli s deštěm štěstí - první přeháňka nás chytla na Sadské, kde jsme se schovali v lesíku, druhá pod mostem obchvatu Nymburka a třetí v Poděbradech, když jsme popíjeli kafíčko.

Účastníci: Irena, Štěpánka, Jindra, Tom, Markéta a Ctibor

Najeto: 78,3 km

Hodnocení: super!

 

Náhledy fotografií ze složky Praha Kolín