Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnosti Svijanského piva

12. 7. 2008

Neodolali jsme účasti na Slavnostech Svijanského piva.

Vystartovali jsme v 8:07 z před budovy Vodafonu na Vinohradské v počtu 5: Tomáš, Filip, Jarda a my Cibouši. V Mstěticích se přidal Petr se Štěpánkou a v Dobrovicích se přidal Standa, takže do Svijanského Újezdu nás dorazilo 8.
Na slavnostech bylo asi milión lidí a famózní pivo teklo proudem! Pro Tomáše si záhy přijela s Jitka Adélkou a Filípkem, my ostatní jsme odcházeli po setmění a udělali jsme ještě krátký, ale dobrodružný přesun do Březiny, kde Filip zabezpečil nocleh. A tam ještě stihli hospodu před závěrečnou, kde jsme se setrvačnosti hodili pivko a po 3 panáčcích.
Za sobotu jsme ujeli hezkých 106 km - pro některé účastníky to byl jejich celoživotní rekord. V neděli od rána pršelo, takže Standa s Filipem se rozhodli jet vlakem. Zbytek dorazil na kole do Mnichova Hradiště, kde jsme se taky rozhodl jet vlakem, protože Štěpánka neměla dobré oblečení a už byla dost mokrá. Do vlaku nás ale nepustili - už neměli místo na kola - mimo jiné proto, že tam zabírali místo Standa s Filipem. Mezitím přestalo pršet, tak jsme nakonec přece jen jeli na kole až do Prahy. Pršet začalo znova někde za Otradovicema a tak jsem se s Makulou rozhodl už dál nejet s Jardou, Petrem a Štěpánku ještě do Brandýsa, ale nejkratší cestou na Černý most. V Zelenči nás zastihla taková průtrž, že nám do minuty voda čvachtala naprosto všude.
I přes svou náročnost,byl víkend moc prima!

Foto včetně záznamu trasy zde:

080712 Svijanský Újezd

 

Zapojte se do hodnocení Svijanských piv !

 

Oficiální pozvánka:

19.slavnosti Svijanského piva ve Svijanském Újezdě

Tradiční akce Pivovaru Svijany a Obecního úřadu Svijanský Újezd se koná v sobotu 12.července 2008 v nově upraveném areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě od 13 hodin. Pro návštěvníky potečou všechny druhy Svijanského piva ze 140 píp po 15,- Kč - o zábavu se budou starat skupina Kryštof, Anna K, Krucipüsk, Alkehol, WaldaGang, Plzeňská dechovka Oty Hellera, Dixieland band a další - kyvadlová autobusová doprava je zajištěna každou hodinu od ČD Turnov - pro malé i velké je připravena zábava, občerstvení a možnost zakoupení reklamních předmětů Pivovaru Svijany - vstupné je 100,-Kč.